ارتباط با رییس اصناف

جستجو

کمیسونها و اتحادیه ها

اطلاعیه ها و بخشنامه ها

آمار بازدیدکنندگان

  • افراد آنلاین: 0
  • بازدید امروز: 0
  • بازدید دیروز: 0
  • بازدید کل: 940036
  • ورودی موتورهای جستجو : 64647
  • IP شما: 44.223.39.67

اتحادیه و اتاق اصناف فارس قیمت گوشت قرمز را تعیین خواهد کرد

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی فارس: اتحادیه و اتاق اصناف فارس قیمت گوشت قرمز را تعیین خواهد کرد


مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: گوشت قرمز قیمت مصوب تنظیم بازار ندارد از این رو بر اساس قانون، اتاق اصناف و اتحادیه صنف فروشندگان این محصول باید قیمت را تعیین کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از بازار ، صمد رنجبری با اشاره به اینکه فرآیند تعیین قیمت بر اساس قیمت تولیدکننده و دام زنده در روزهای آتی انجام می شود، تصریح کرد: قیمتی که تعیین می شود باید منصفانه باشد و در همه واحد ها باید رعایت و از ایجاد چند نرخی جلوگیری شود.
وی با بیان اینکه در مدت اخیر شاهد افزایش قیمت گوشت قرمز بوده ایم، اظهار کرد: افزایش قیمت نهاده هایی که برای خوراک دام مصرف می شود و در نتیجه افزایش هزینه های تولید، به همراه کاهش عرضه دام برای ذبح به دلیل بارش های مناسب اخیر و امیدواری دامداران برای نگهداری دام ها، موجب افزایش قیمت گوشت قرمز شده که مختص استان فارس نیز نیست.
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی فارس با اشاره به اینکه قیمت تمام شده نهاده‌های دامی بیشتر تحت تاثیر بازارهای جهانی است، افزود: تولید داخلی نهاده ها کفاف نیاز واحدهای دامی را نمی دهد از این رو عمده ای از این نهاده ها به خصوص ذرت از خارج از کشور خریداری و وارد می شود.
وی با بیان اینکه تا حدود یک ماه پیش در حال خرید دام مازاد عشایر از طریق شرکت پشتیبانی امور دام بوده ایم و ذخیره‌سازی‌های خوبی صورت گرفته است، ابراز کرد: وضعیت ذخیره گوشت قرمز در استان فارس خوب است و مشکلی در این خصوص نداریم.
رنجبر با یادآوری اینکه در حال حاضر توزیع ۹۰۰ تن گوشت قرمز منجمد در دستور کار قرار دارد و در شهرستان ها در حال انجام است، بیان کرد: به طور متوسط هر کیلو گوشت گوسفند و گوساله ی منجمد ۱۵۰ هزار تومان عرضه می شود که با توجه به قیمت مناسب آن عموم مردم می توانند مصرف آن را در نظر داشته باشند.
وی با تاکید بر اینکه اقدامات دیگری نیز توسط دولت محترم برای تعدیل قیمت گوشت در دستور کار قرار دارد، اضافه کرد: به منظور افزایش عرضه، واردات گوشت قرمز را وزارت جهاد کشاورزی دنبال می کند که سفر وزیر جهاد کشاورزی در روز های گذشته به کشور قزاقستان در همین راستا بوده است.
تارخ درج خبر : 12/11/1401 ساعت 13:49

تاریخ درج :  1401/11/12

تعداد بازدیدها : 1554
 

ارسال نظر


نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

پیام رهبر

تبلیغات

مرکز طراحی وب زئوس

لینک های مفید

اوقات شرعی

نظر سنجی

نظر شما در مورد محتوای سایت چیست؟