ارتباط با رییس اصناف

جستجو

کمیسونها و اتحادیه ها

اطلاعیه ها و بخشنامه ها

آمار بازدیدکنندگان

  • افراد آنلاین: 0
  • بازدید امروز: 0
  • بازدید دیروز: 0
  • بازدید کل: 966087
  • ورودی موتورهای جستجو : 65740
  • IP شما: 3.238.121.7

رئیس اتحادیه تهیه کنندگان و فروشندگان عرق معطر، آبلیمو و ترشیجات شیراز :

فرانسه، اتریش و ایتالیا بهترین خریداران اسانس های عرقیات شیراز

رئیس اتحادیه تهیه کنندگان و فروشندگان عرق معطر، آبلیمو و ترشیجات شیراز گفت : کشورهای اروپایی علی الخصوص فرانسه، اتریش و ایتالیا بهترین خریداران اسانس های عرقیات شیراز از جمله اسانس های گلاب ، بهار نارنج، آویشن و نعنا برای استفاده غذایی حتی ساخت عطر می باشند.


محمد حمید پورآصف در گفتگو با سرویس اقتصادی روزنامه تماشا با بیان اینکه مردم شیراز روزانه بیش از ۳۰ تن عرقیات برای مصارف خانگی از عرق فروشی های سطح شهر خرید دارند؛ اظهار داشت : علاوه بر خرده فروشی، روزانه حدود ۶۰ تن عرق به طور متوسط نیز توسط مسافران برای مصارف خارج از شیراز از عرق فروشی های سطح شهر خریداری می شود.
وی افزود : علاوه بر عرقیات صادراتی و همراه مسافر ، اسانس عرقیات شیراز در بازارهای جهانی از جمله اروپا بازار خود را پیدا کرده است.
رئیس اتحادیه تهیه کنندگان و فروشندگان عرق معطر، آبلیمو و ترشیجات شیراز ، خاطر نشان کرد : کشورهای اروپایی علی الخصوص فرانسه، اتریش و ایتالیا بهترین خریداران اسانس های عرقیات شیراز از جمله اسانس های گلاب ، بهار نارنج، آویشن و نعنا برای استفاده غذایی حتی ساخت عطر می باشند که اسانس های گلاب و بهار نارنج بیشتر در صنعت عطر سازی و اسانس های آویشن و نعنا در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.
پورآصف در ادامه هشداری نیز به مصرف کنندگان و خریداران عرقیات خارج از سطح عرضه و فروشگاه های فاقد جواز کسب صنف خود داد و تصریح کرد : به طور مثال از یک تن بهارنارنج حدود 2 کیلو اسانس گرفته می شود که متاسفانه پرتی و مانده آن توسط برخی افراد سودجو در بطری های سربسته به عنوان عرقیات شیراز عرضه می گردد که انتظار داریم حتی کسبه عزیز در خرید از شرکت های نامعتبر با برندهای جعلی پیش از برخوردهای قانونی ممانعت کنند.
وی با بیان اینکه مردم عزیز می توانند با خیال راحت از فروشگاه های تحت پوشش اتحادیه خرید کنند؛ ابراز داشت : فروشگاه ها و واحدهای صنفی دارای جواز کسب تحت پوشش اتحادیه با توجه به حس مسئولیت پذیری و بازدیدهای مکرر کمی و کیفی از سوی بازرسان اتحادیه عرضه کننده بهترین عرقیات هستند و در صورت شکایات احتمالی نیز در کوتاه ترین زمان ممکن از سوی اتحادیه به شکایات احتمالی رسیدگی می شود.
رئیس اتحادیه تهیه کنندگان و فروشندگان عرق معطر، آبلیمو و ترشیجات شیراز به بیشترین مصرف عرقیات در بین مردم نیز اشاره و تصریح کرد: در میان عرق هایی با خاصیت دارویی، عرق های زیره با خاصیت رفع چربی های موضعی و لاغری، عرق کندر با خاصیت کاهش قند خون، عرق دارچین با خاصیت تنظیم دستگاه گوارش و کاهش قند خون و نیز عرق شوید با خاصیت کاهش چربی خون بیشترین مصرف را در میان مردم شیراز به خود اختصاص داده اند.
پور آصف در میان سایر عرقیات نیز عرق کاسنی را دارای بیشترین محبوبیت و مصرف در میان شیرازی ها عنوان کرد و گفت: بعد از عرق کاسنی، عرق شاطره، بید مشک و نسترن بیشترین رتبه میزان مصرف را دارند.
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان آبلیمو و عرقیات معطر شیراز با بیان اینکه عرقیات شیراز در دیگر استان های کشور نیز مشتریان خاص خود را دارد ؛ گفت: در حال حاضر کلیه عرقیات موجود در بازار، در واحدهای کارگاهی استان فارس تولید شده و بخش قابل توجهی از این میزان تولید نیز به استان های همجوار و سایر نقاط کشور فرستاده می شوند و حفظ وضع موجود و ارتقاء سطح کمی و کیفی عرقیات شیراز یکی از اولویت های ما در سال جاری می باشد.
پورآصف در پایان در خصوص آبغوره گیری در سطح شهر نیز ابراز داشت : در حال حاضر حداقل 400 تن آبغوره به صورت روزانه در شیراز گرفته می شود که علاوه بر مصرف داخل استان به دیگر استان ها و شهرهای کشور نیز ارسال می گردد و گرفتن آبغوره توسط همکاران محترم صنفی در معرض دید مشتریان با هماهنگی مرکز بهداشت انجام می پذیرد.
تارخ درج خبر : 9/5/1396 ساعت 8:10

تاریخ درج :  1396/5/9

تعداد بازدیدها : 3555
 

ارسال نظر


نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  

پیام رهبر

تبلیغات

مرکز طراحی وب زئوس

لینک های مفید

اوقات شرعی

نظر سنجی

نظر شما در مورد محتوای سایت چیست؟